Kde králíka koupit?

Po zdárném výběru plemene ze vzorníku, kdy Vás nehryže svědomí, že jste vybrali špatně, můžete zahájit sháňku po chovných kusech. Máte dvě možnosti, kde králíka zakoupit - buď si najdete výstavu drobného zvířectva ve Vašem okolí, kterou navštívíte, nebo si koupíte králíka na stránkách www.kralicinaprodej.cz

Výběrem první možnosti si trochu zaděláte na problém a dilema. Často se stává, že chovatel hledající na výstavě to své plemeno se zahledí do jiného a je rázem rozhozen, které si vybrat. Ne že by šlo o nepříjemné pocity, ba naopak, ale zkrátka máme o práci a starost navíc. Nevýhodou výstavy také je, že daná rasa králíka nemusí být vystavena a tak se vrátíte domů s prázdnou (navíc se zmíněným problémem). Ale to se stává spíše výjimečně, kdy jsme si vybrali méně známého králíka.

Na výstavu musíte dorazit nejlépe hned první den, abyste byli mezi prvními nakupujícími a nemuseli paběrkovat. Ještě před samotným výběrem bych se poradil s nějakým přítomným chovatelem, co od toho a onoho plemene čekat, u koho králíka zakoupit, atd. Kolegové na výstavách jsou velice příjemní lidé, kteří rádi pomohou a poradí. V případě střetu s nervózou nebo neurotikem doporučuji držet se dál, takový člověk akorát kouká, kterého králíka by Vám mohl k Vaší zlosti vyfouknout a jak by Vás mohl od chovu odradit, aby neměl konkurenci. Nenechte si zkazit náladu a jděte za někým jiným.

Po poradě a seznámení se s tím, jak to na výstavě chodí, můžete vybírat. Buďte obezřetní a nestyďte se zeptat, jakého jedince vzít a jak při výběru postupovat (což už byste měli vědět ze vzorníku). Vyberete-li si, zajdete za pověřenou osobou a informujete ji, že chcete králíka koupit (pokud je prodejný). Při předávání požadujte rodokmen a je-li možnost, i rozhovor s vystavovatelem, nachází-li se také na výstavě a má-li čas. Pak stačí králíka/y zaplatit a odvést domů.

 

Novinky


Kontakt - Ing. Tomáš Ondrouch | Myslejovice č. 141, 798 05 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 - KraliciNaProdej.cz | Všechna práva vyhrazena