Novozélandský bílý

Navzdory svému pojmenování bylo toto plemeno vyšlechtěno až ve Spojených státech za přispění králíků z Nového Zélandu. První z těchto jedinců vyšlechtil v roce 1916 W. S. Preshaw. 

Pan Preshaw pocházel z Kalifornie a jeho hlavním cílem bylo dosáhnout zisku takového plemene, které bude hodnotné nejen pro masný průmysl, ale i kožešnictví. Důležitá proto byla i struktura a kvalita kožešiny. 

Dalším požadavkem byl rychlý vývoj, vynikající plodnost, mléčnost a mateřské chování samic. Vynaložené úsilí se vyplatilo. Zakrátko se toto plemeno stalo oblíbeným masným a kožešinovým plemenem, chovaným v hojném počtu v komerčních chovatelských stanicích a o něco později i v lokálních domácích chovech. 

Hmotnost těchto králíků se pohybuje mezi 4 - 5 kg. Tělo je poměrně krátké, zavalité a dobře osvalené. Mají kratší končetiny a krátký krk s téměř nezřetelným krčním zářezem. Barva srsti je výhradně bílá, oči červené. 

střední plemena, Novozélandský bílý

Novinky


Kontakt - Ing. Tomáš Ondrouch | Myslejovice č. 141, 798 05 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 - KraliciNaProdej.cz | Všechna práva vyhrazena