Siamský velký

Počátek vzniku siamského velkého králíka se datuje do roku 1986 a zasloužili se o něj Ing. Lada Krejčová, Ing. Pavel Řídký a pan Josef Brůn.

Původním záměrem bylo vyšlechtit nové masné plemeno s kresbou, což se povedlo. V roce 1992 bylo uznáno na národní výstavě v Brně a zařazeno do našeho vzorníku plemen, avšak bohužel ne do programu genových zdrojů.

V průběhu dalších let docházelo k postupnému zušlechťování a utužování požadovaných znaků až do doby jejich ustálení. Hmotnost těchto králíků se nejčastěji pohybuje v rozmezí 4,00 - 5,00 kg.

Barva krycího chlupu: velmi světle nažloutle šedá (madagaskarová) i na břiše. Směrem k bokům a na prsa se dále zesvětluje. Zátylek a lopatková partie jsou mírně tmavší. Siamské znaky: Tmavé zbarvení uší, nosní masky, očních kroužků, pírka, končetin, méně výrazný hřbetní pruh široký 8 - 10 cm, tmavší skráňové znaky a světlá čelní partie - tzv. zrcadlo

Stejně jako ostatní plemena vhodná k masné produkci, i toto má zavalité, dobře osvalené tělo válcovitého charakteru. Krk je krátký, silnější a kratší jsou také končetiny. Krycí chlupy mají světle nažloutlé, parciální partie výrazně tmavší, ale bez ostrého ohraničení.

Plemeno se řadí mezi méně vyskytující střední plemena králíků v ČR se značnou a zvyšující se popularitou. V roce 2019 bylo registrováno celkem 672 mláďat.

Chovatelé se sdružují v klubu chovatelů králíků masných plemen

SIAMSKÝ VELKÝ NA PRODEJ

střední plemena, Siamský velký

Novinky


Kontakt - Ing. Tomáš Ondrouch | Myslejovice č. 141, 798 05 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 - KraliciNaProdej.cz | Všechna práva vyhrazena